دوئل بایدن و ترامپ به مرحله حساس رسید/ سناتورهای آمریکا وارد میدان شدند

سه سناتور آمریکایی در یک جلسه محرمانه به همتایان خود گفتند که جو بایدن نمی‌تواند در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مقابل دونالد ترامپ به پیروزی برسد.
دوئل بایدن و ترامپ به مرحله حساس رسید/ سناتورهای آمریکا وارد میدان شدند

به گزارش پارسینه به نقل از اقتصاد نیوز، مایکل بنت سناتور ایالت کلرادو، جان تستر سناتور مونتانا و شرود براون سناتور اوهایو سه‌شنبه در جلسه‌ای که پشت درهای بسته برگزار شد، درباره توانایی پیروزی بایدن بر ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ابراز تردید کردند.

یک منبع آگاه به آکسیوس گفت که سناتورهای دموکرات در این جلسه درباره اینکه چه اقدامی باید در این زمینه انجام بدهند به نتیجه نرسیدند چرا که برخی از حامیان بایدن در این نشست همچنان از وی حمایت کردند.

دیگران چه می خوانند:
 

همچنین سناتورهایی که نسبت به شانس پیروزی بایدن خوش‌بین نیستند، در مورد اینکه آیا وی بهترین گزینه آنهاست یا خیر، موضع روشنی اتخاذ نکردند.

 
 

به گفته یک سناتور حاضر در این جلسه، چاک شومر رهبر اکثریت دموکرات سنا از ایالت نیویورک در مخالفت یا حمایت از بایدن هیچ گونه استدلالی نکرد.

 

اما پس از آن، شومر سه بار تاکید کرد که «من با جو بایدن هستم.» وی روز دوشنبه نیز این جمله را گفته بود.

 

سناتور تستر در بیانیه ای گفت: بایدن باید به مردم آمریکا و من ثابت کند که می‌تواند این کار را انجام دهد.

 

سناتور بنت نیز سه‌شنبه شب به وقت محلی در مصاحبه با سی. ان. ان در پاسخ به این پرسش که آیا بایدن باید از مبارزات انتخاباتی کناره‌گیری کند، اظهار کرد: باید در این باره صحبت کنیم.

 

وی آشکارا درباره لزوم کناره‌گیری بایدن از مبارزات انتخاباتی سخنی نگفت، اما افزود: این مساله ای که رئیس جمهور باید بررسی کند.

تاکنون شماری از قانونگذاران دموکرات به صراحت خواستار کناره‌گیری بایدن از مبارزات انتخابات ریاست جمهوری شده‌اند.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار است در آبان‌ماه برگزار شود و هر 2 نامزد اصلی، با مشکلات مختلفی روبه‌رو هستند؛ جو بایدن به دلیل کهولت سن و ناتوانی آشکار جسمی و از سوی دیگر پرونده اتهامی علیه هانتر بایدن پسرش در میان رای دهندگان محبوب نیست و دونالد ترامپ نیز هنوز با محکومیت‌های دوران ریاست جمهوری‌اش دست‌و پنجه نرم می‌کند.

بایدن در اولین مناظره با ترامپ به لکنت افتاد، بیش از اندازه مکث می‌کرد و نتوانست در تمام طول مدت این مناظره به وضوح افکار خود را بیان کند. به دنبال آن، تردیدها در مورد توان ذهنی و جسمانی وی برای ادامه مبارزات انتخاباتی افزایش یافت.

رئیس جمهور آمریکا بامداد شنبه در مصاحبه‌ای با ای. بی. سی نیوز مدعی شد که عملکرد متزلزل وی در مناظره با ترامپ به دلیل آمادگی ضعیف، خستگی و بیماری بود.

با این حال، وی بارها تاکید کرده که از مبارزات انتخاباتی کناره‌گیری نخواهد کرد.

دوئل بایدن و ترامپ به مرحله حساس رسید/ سناتورهای آمریکا وارد میدان شدند

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟