١٤٠١/٠٧/٠٣ ٤:٥٠ ب ظ
کد خبر : ٦٣٥٠٦٠
رکورد دوی ماراتن جهان شکست
تیتر اقتصادی: دونده کنیایی، رکورد دوی ماراتن جهان را ۳۰ ثانیه بهبود بخشید.
به گزارش تیتر اقتصادی: در پایان مسابقه دوی ماراتن برلین، «الیود کیپچوگه» از کنیا موفق شد رکورد جهانی را که با زمان ۲ ساعت و یک دقیقه و ۳۹ ثانیه در اختیار خودش بود، ۳۰ ثانیه بهبود بخشیده و با زمان ۲ ساعت و یک دقیقه و ۹ ثانیه رکورددار جهان شود.

رویترز نوشت: الیود کیپچوگه از کنیا در دوی ماراتن برلین با زمان ۲ ساعت و یک دقیقه و ۹ ثانیه مقام اول را کسب کرد و رکورد جهان را ارتقا داد.

کیپچوگه رکورد جهانی که متعلق به خود او بود را بهبود بخشید. او در سال ۲۰۱۸ مسافت را در ۲ ساعت و یک دقیقه و ۳۹ ثانیه دویده بود و توانست رکورد بزند که در نهایت این رکورد در ماراتن برلین شکسته شد. در ماراتن برلین مارک کوریر از کنیا دوم شد و تادو آباته از اتیوپی در رده سوم ایستاد.

کیپچوگه ۳۷ سال سن دارد. او دو بار در دوی ماراتن قهرمان المپیک شده است و مدال نقره المپیک ۲۰۰۸ و مدال برنز المپیک ۲۰۰۴ در دوی ۵ هزار متر را نیز در کارنامه دارد. دونده کنیایی طلای قهرمانی جهان ۲۰۰۳ و نقره قهرمانی جهان ۲۰۰۷ را نیز دارد.

در اکتبر ۲۰۱۹، کیپچوگه، ماراتن وین را در یک ساعت و ۵۹ دقیقه و ۴۰ ثانیه به پایان رساند و اولین ورزشکاری در تاریخ شد که یک ماراتن را در کم‌تر از دو ساعت به پایان رساند. این رکورد به دلیل برگزار نشدن ماراتن تحت نظارت اتحادیه بین المللی فدراسیون دوومیدانی به تصویب نرسید.

ماراتن برلین از سال ۱۹۷۴ در آخرین یک‌شنبه سپتامبر برگزار می‌شود و یک میلیون دلار جایزه دارد.
برچسب ها
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :