١٤٠١/٠٦/٢٩ ٤:١٧ ب ظ
کد خبر : ٦٣٤٩٤٢
لحظه جدایی ملکه الیزابت از تاج سلطنتی + فیلم
تیتر اقتصادی: تاج سلطنتی که یکی از شاخص‌ترین جواهرات سلطنتی به شمار می‌رود؛ مجموعه‌ای گرانبها از ده‌ها هزار سنگ قیمتی که میراث قرن‌های پادشاهان و ملکه‌های بریتانیایی است.
به گزارش تیتر اقتصادی:  خانواده سلطنتی بریتانیا اعلام کرد ملکه الیزابت دوم، در کنار همسرش، فیلیپ، دوک ایدینبورگ، به خاک سپرده شد.

مراسم دفن ملکه الیزابت دوم به طور خصوصی و در حضور اعضای اصلی خانواده سلطنتی برگزار شد.

پیش از به خاکسپاری که طی مراسمی خصوصی و با حضور اعضای اصلی خانواده سلطنتی برگزار شد، رهبران جهان و سفرای ملل مختلف روز دوشنبه در وستمینستر ابی در مراسم رسمی خاکسپاری ملکه الیزابت شرکت کردند و این در حالی بود که هزاران نفر هم برای دیدار و وداع با تابوت او و ادای احترام در خیابان‌های مرکز لندن صف کشیدند.

 
 

تابوت ملکه الیزابت سپس در بارگاه سنت جورج و در حضور اعضای اصلی خانواده سلطنتی و در کنار همسرش، شاهزاده فیلیپ، دوک ادینبورگ که سال گذشته درگذشت، دفن شد.

تاج سلطنتی که یکی از شاخص‌ترین جواهرات سلطنتی به شمار می‌رود؛ مجموعه‌ای گرانبها از هزاران سنگ قیمتی که میراث قرن‌های پادشاهان و ملکه‌های بریتانیایی است.

در این تاج درخشان حدود ۳۰۰۰ سنگ قیمتی شامل ۲۸۶۸ قطعه الماس، ۲۷۳ مروارید، ۱۷ یاقوت کبود و ۱۱ زمرد و پنج یاقوت سرخ به‌کار رفته است.

آنا کی، تاریخ‌نگار و نویسنده کتاب جواهرات سلطنتی می‌گوید: این تاج چنان درخشان است که به دلیل درخشش جواهرات آن به‌دشواری می‌توان به آن نگاه کرد. درخشش آن چشمگیر است، خارق‌العاده است.

برچسب ها
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :