١٤٠١/٠٦/٢٥ ٣:١٤ ب ظ
کد خبر : ٦٣٤٨١٩
خطیب نماز جمعه این هفته تهران؛
تاکید برنامه هفتم بر پیشرفت اقتصادی توأم با عدالت
تیتر اقتصادی: ابوترابی‌فرد، خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به ابلاغ سیاست‌های برنامه هفتم از سوی رهبر انقلاب گفت: این سیاست ها با رویکرد مسئله محوری به دنبال حل چالش‌ها و مشکلات جدی فراروی پیشرفت و توسعه کشور است.
به گزارش تیتر اقتصادی: حجت الاسلام سید محمدحسن ابوترابی‌فرد در نماز جمعه این هفته تهران افزود: تحلیل سیاست‌های کلی نظام و نقش این اسناد کلیدی و مهم بالادستی در هموار نمودن بستر سرعت پرشتاب کشور برای برون رفت از تنگنا‌ها و تحقق شاخص‌های پیشرفت و توسعه نیازمند به زمان و فرصت است.

امام جمعه موقت تهران خاطر نشان کرد: در سیاست‌های ابلاغی رهبر انقلاب بر پیشرفت اقتصادی توأم با عدالت و با رشد متوسط هشت درصد در طول برنامه تاکید شده است. این مهم تحقق نخواهد یافت مگر اینکه ما در حوزه‌های گوناگون مدیریتی کشور با یک تحول و تغییر روبرو شویم.

وی خاطرنشان کرد: بدون یک نگاه تحول‌آفرین، با حفظ شرایط موجود در نظام بودجه ریزی، نظام مالیاتی کشور، نظام اداری کشور، در حوزه بهره وری منابع انسانی، سرمایه فناوری، مدیریت و کل عوامل تولید، هیچ اتفاقی رخ نخواهد داد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به در پیش بودن اربعین حسینی به تبیین فلسفه قیام امام حسین (ع) پرداخت و آن را به دلیل منکری به نام نظام استکباری و دیکتاتوری یزید عنوان کرد و گفت: عزم نیرو‌های جهادی در یمن و فلسطین و دیگر کشور‌ها ادامه راه اباعبدالله برای مقابله با حاکمان جائر و دیکتاتوری است.

وی افزود: مهمترین منکری که سبب شد حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) در عصر اموی علیه آن قیام کند، نظام سیاسی استکباری و دیکتاتوری و قرار گرفتن افراد ناصالح در راس هرم قدرت بود. بر همین اساس حضرت اباعبدالله حسین اراده نمود تا این منکر را در برابر جامعه اسلامی و تاریخ بشر و تاریخ اسلام اصلاح کند که مهمترین و خطرناک‌ترین منکر است.

ابوترابی فرد با بیان اینکه امام حسین (ع) این حقیقت را تبیین فرمود که سکوت امت اسلام در برابر بنی امیه و حاکمان ستمگر بنی عباس گناه بزرگ است، یادآور شد: آنقدر این منکر ساده شده بود که یزید برای ابن عباس که شخصیت برجسته‌ای است و از مدافعان مدرسه امامت و ایمان آورندگان مکتب ولایت است می‌نویسد، ابن‌عباس تو بزرگ خاندان هستی و حسین (ع) را از ایستادگی در برابر حکومت من باز دار و او را ترغیب می‌کند به اینکه حضرت اباعبدالله الحسین را از این راه باز دارد.

وی با اشاره به میزبانی عراق از زائرین در مراسم اربعین حسینی (ع) گفت: میزبانی شایسته از زائران اباعبدالله الحسین ملت و دولت عراق را در جایگاهی فاخر از شکوه و عظمت قرار داده است.

ابوترابی فرد اربعین را نماد ابراز عشق گسترده، دوستداران عدالت و انسانیت به محبوب همه آزادی‌خواهان عالم یعنی حسین (ع) عنوان کرد و گفت: شایسته است با پرهیز از بزرگنمایی ضعف‌ها در برگزاری این حماسه بزرگ، به رصد دقیق مشکلات پرداخت و با استفاده از تجارب به دست آمده و برنامه‌ریزی دقیق امکان استفاده بهتر از این آئین پرشکوه و با عظمت عبادی و سیاسی را فراهم آورد و راه را برای ترکیب همبستگی و پیوند امت اسلامی به ویژه دو دولت و ملت ایران و عراق هموار ساخت.
برچسب ها
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :