١٤٠٠/١٠/٢٤ ٤:٢٨ ب ظ
کد خبر : ٦٠٦٢٨٣
با ابزار تاسف از تلاش‌های مخالفان توافق هسته‌ای؛
اولیانوف: پیشرفت در مذاکرات وین، مخالفان آن را فعال تر کرده است
تیتر اقتصادی: نماینده روسیه در سازمان های بین المللی ضمن ابراز تاسف از تلاش های مخالفان توافق هسته ای، اعلام کرد که این تلاش ها همزمان با پیشرفت بیشتر در مذاکرات شدت یافته است.
به گزارش تیتر اقتصادی:   «میخائیل اولیانوف» مذاکره کننده ارشد روسیه در مذاکرات وین و نماینده این کشور در سازمان های بین المللی امروز جمعه اعلام کرد که با پیشرفت هر چه بیشتر در مذاکرات یادشده، مخالفان توافق در فضای عمومی فعالیت شان را افزایش می دهند.

وی در این باره در توییتی نوشت: لازم به ذکر است که با پیشرفت در مذاکرات وین، مخالفان برجام در فضای عمومی فعال تر و تحریک آمیزتر می شوند که این مسئله واقعا تاسف برانگیز و بی معنی است.

اولیانوف در ادامه نوشت: هدف اکثریت مطلق کشورها، از جمله. ۱+۴ احیای توافق هسته ای و برچیدن تحریم ها است.

اولیانوف: پیشرفت در مذاکرات وین، مخالفان آن را فعال تر کرده است

همچنین در همین رابطه، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه نیز امروز در کنفرانس خبری خود اعلام کرد که در مذاکرات وین پیشرفت های واقعی حاصل شده است.

وی هنچنین افزود که ایران باید در مذاکرات یادشده سازنده باشد و غرب نیز نباید تنش روانی ایجاد کند.

لاوروف در این باره گفت: در مورد برنامه هسته ای ایران، من همچنان موضع واقع بینانه تری اتخاذ می کنم. پیشرفت و تمایل واقعی وجود دارد، در درجه اول بین ایران و ایالات متحده، برای درک نگرانی های خاص، و برای درک اینکه چگونه می توان این نگرانی ها را در یک بسته مشترک در نظر گرفت. این فقط می تواند یک راه حل بسته باشد، مانند خود توافق هسته ای، یک بسته راه حل بود.

گفتنی است که هشتمین دور از گفتگوهای برچیدن تحریم‌ها از دو هفته گذشته با برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام به ریاست علی باقری مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران و «انریکه مو را» معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا آغاز شده است و کماکان ادامه دارد که البته غربی‌ها با متوسل شدن به تاکتیک ضیق وقت و تعیین ضرب‌الاجل‌های ساختگی برای پایان مذاکرات موجب ایجاد تنش‌های روانی می‌شوند.

برچسب ها
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :