١٤٠٠/١٠/٢٢ ١١:١٨ ق ظ
کد خبر : ٦٠٦٢٠٨
قضات بدون شرکت در آزمون می‌توانند پروانه وکالت دریافت کنند؟!
تیتر اقتصادی: نائب رئیس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس گفت: حذف بند الزام قضات متقاضی دریافت پروانه وکالت برای شرکت در آزمون، امروز در جلسه کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس رأی آورد.
به گزارش تیتر اقتصادی: جعفر قادری گفت: کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس در جلسه امروز خود رأی به حذف بند الزام قضاوت متقاضی دریافت پروانه وکالت در طرح تسهیل صدور مجوز‌های کسب و کار داد.

نائب رئیس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس تصریح کرد: به پیشنهاد یکی از اعضای کمیسیون، بنا شد که بندی که شورای محترم نگهبان نسبت به آن ابهام و ایراد داشته است، به‌کلی از طرح تسهیل حذف شود؛ این پیشنهاد در کمیسیون رأی آورد و در صورت اینکه زمان کافی در اختیار باشد، فردا در صحن علنی مجلس به رأی نمایندگان گذاشته می‌شود.

قادری ادامه داد: بر این اساس چهار گروه قضات، اعضای هیئت علمی، نمایندگان مجلس که حداقل یک دور سابقه نمایندگی داشته باشند و نیز کارشناسان حقوقی بدون شرکت در آزمون وکالت می‌توانند در صورت ارائه تقاضا پروانه وکالت را از کانون‌های وکلا دریافت کنند.

خبرگزاری تسنیم ۱۸ دی ماه گزارش داده بود مجلس قصد ندارد برای الزام قضات به شرکت در آزمون وکالت، پافشاری کند و این بند از طرح تسهیل را حذف خواهد کرد تا شورای نگهبان این طرح را تأیید کند.

ظاهراً نگرانی از سرنوشت طرح در صورت ارجاع آن به مجمع تشخیص مصلحت نظام و ایجاد تغییرات احتمالی که مدنظر نمایندگان مجلس نباشد، علت این تصمیم بوده است
برچسب ها
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :