١٤٠٠/١٠/١٥ ١٠:٠٤ ب ظ
کد خبر : ٦٠٥٩٤١
معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد تأکید کرد :
خدمت رسانی به آحاد مردم و تأمین نیازهای كارآفرینان با استفاده از فناوری ها و ابزارهای نوین
تیتر اقتصادی: معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد در جلسه‌ هم اندیشی امنیت فضای سایبری که با حضور رئیس مرکز فناوری اطلاعات، امنیت فضای مجازی و اقتصاد هوشمند و نمایندگان مرکز حراست وزارت اقتصاد، افتا و معاونین فناوری بانک‌های دولتی و خصوصی شده برگزارشد، برخدمت رسانی به آحاد مردم و تأمين نیازهای کارآفرینان با استفاده از فناوری ها و ابزارهای نوین تأکید کرد.
به گزارش تیتر اقتصادی:  به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران(شادا)، در راستای عملیاتی نمودن سخنان ریاست محترم جمهور در جلسه مورخ ۳۰ آبانماه سالجاری هیئت دولت مبنی بر لزوم "امنیت فضای سایبری"، جلسه‌ هم اندیشی امنیت فضای سایبری با ریاست معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی، رئیس مرکز فناوری اطلاعات، امنیت فضای مجازی و اقتصاد هوشمند و نمایندگان مرکز حراست وزارت امور اقتصادی و دارایی، افتا و معاونین فناوری بانک‌های دولتی و خصوصی شده در محل وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد. 

بر اساس این گزارش، در این جلسه مباحثی در راستای تقویت امنیت فضای سایبری، نقشه راه اجرای طرح امن‌سازی زیرساخت‌های حیاتی در قبال حملات سایبری، الزامات و دستورالعمل‌های موجود در زمینه امنیت و ... توسط نمایندگان مرکز افتا مطرح شد.
در ادامه نشست یاد شده، نمایندگان بانک ها نیز به بیان دیدگاه های خود در ارتباط با مشکلات و چالش های مرتبط با امنیت فضای سایبری پرداخته و خواستار توجه بیشتر مدیران به این حوزه شدند.
پس از بحث و تبادل نظر در ارتباط با موضوعات مطروحه حسینی معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی بر قانون مداری، سلامت اداری و لزوم هم افزایی حوزه فناوری بانک ها و مرکز فابای این وزارت بر ضرورت حل مشکلات و سهولت در خدمت رسانی به آحاد مردم و تأمین نیازهای کارآفرینان با استفاده از فناوری ها و ابزارهای نوین در این حوزه تأکيد کرد. 

همچنین مقرر شد؛ برای تداوم و پیشبرد برنامه های مورد نظر، کارگروهی با محوریت مرکز فابای وزارت امور اقتصادی و دارایی و حوزه های زیرمجموعه و وابسته به این وزارت از جمله بانک ها و بیمه های دولتی، گمرک، مالیات و... تشکیل و مشکلات و موانع مرتبط با موضوع مورد بررسی قرار گرفته و پیشنهادات لازم برای تصمیم گیری جهت رفع موانع مربوط، به حوزه های ذیربط منعکس شود.

برچسب ها
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :