١٤٠٠/٠١/١٢ ٩:١٥ ق ظ
کد خبر : ٥٧٣٨٩٠
اشتباه کودکانه پر سر و صدا؛
پیام مرموز توییتر فرماندهی استراتژیک آمریکا رمزگشایی شد
تیتر اقتصادی: رسانه‌های آمریکایی می‌گویند معمای پیام مرموزی را که روز ۸ فروردین (۲۸ مارس) در حساب رسمی توییتر نیروی فرماندهی استراتژیک ایالات متحده منتشر شده بود، دریافته‌اند.
به گزارش تیتر اقتصادی:  
به نقل از یورونیوز، انتشار یک توییت در روز یکشنبه در حساب توییتر نیروی فرماندهی استراتژیک ایالات متحده ( USSTRATCOM)، که مسئولیت زرادخانه هسته‌ای این کشور را بر عهده دارد، باعث سردرگمی مخاطبان شد.

در این توییت پیامی به این صورت نقش بسته بود « ;l;;gmlxzssaw.». به فاصله دقایقی این توییت پاک شد و مسئول حساب با عذرخواهی از مخاطبان خواست توییت قبلی را نادیده بگیرند.

با انتشار این توییت نامفهوم کاربران در شبکه‌های اجتماعی شروع به شوخی با توییت کردند؛ عده‌ای گفتند که آژانس ناخواسته کد فعال‌سازی کلاهک هسته‌ای را منتشر کرده، در حالی که عده‌ای دیگر این را در شاهدی بر تئوری‌های توطئه خود فرض کردند.

با این حال سرانجام معلوم شد انتشار این توییت صرفا یک تصادف بوده است. نشریه «دیلی دات» Daily Dot با استفاده از قانون آزادی اطلاعات، موسوم به FOIA، درخواست کرد که اطلاعات مربوط به این توییت به صورت عمومی منتشر شود.

در نتیجه‌ی پاسخ منتشره، معلوم شد که مدیر حساب توئیتر مرکز فرماندهی کامپیوتر خود را ترک کرده و قضیه زیر سر کودک کارمند در بخش آی‌تی سازمان بوده است.

پیام مرموز توییتر فرماندهی استراتژیک آمریکا رمزگشایی شد

پیام منتشر شده در صفحه فرماندهی استراتژیک آمریکا Twitter via Mikael Thalen

در پاسخ این مرکز آمده است: «مدیر حساب توییتر نیروی فرماندهی که در حال حاضر دورکاری می‌کند برای لحظاتی حساب را باز کرده و آن را بدون نظارت رها کرده بود. کودک بسیار خردسال او با استفاده از این موقعیت شروع به بازی با کلیدها کرد که متاسفانه و ناآگاهانه دکمه ارسال توییت را زد.»

این مرکز در ادامه افزود: «مطلقا حساب ما در توییتر هک نشده است.»

فرماندهی استراتژیک ایالات متحده بخشی از وزارت دفاع این کشور به‌شمار می‌رود.

برچسب ها
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :