١٤٠٠/٠١/١١ ٥:٠١ ب ظ
کد خبر : ٥٧٣٨٨٦
صنعاء: آماده برقراری صلح عادلانه هستیم
تیتر اقتصادی: وزیر امور خارجه دولت نجات ملی یمن ضمن رد قاطعانه ادعاها درباره ارتباط موضوع یمن با ایران، تأکید کرد که صنعاء آماده برقرار کردن صلح عادلانه است.
به گزارش تیتر اقتصادی:    «هشام شرف»‌، وزیر امور خارجه دولت نجات ملی یمن، امروز (چهارشنبه)، در گفت‌و‌گو با شبکه «المیادین» بر آمادگی صنعاء برای برقراری صلحی عادلانه در این کشور تأکید کرد.

وزیر امور خارجه یمن گفت:‌ «صنعاء آماده برقراری صلح عادلانه و شرافتمندانه برای کشور است. اهداف علنی و پنهان عربستان سعودی از تجاوز علیه یمن با شکست مواجه شده است».

هشام شرف در بخش دیگری از اظهاراتش به ایران اشاره کرد و در این خصوص تأکید کرد: «صنعاء مطلقا تلاش برای ربط دادن موضوع یمن به ایران و بهانه حمایت نظامی تهران را رد می‌کند».

این اظهارات در حالی بیان شده است که منابع خبری در هفته جاری از مذاکرات غیرمستقیم صنعاء و «مارتین گریفیتس» نماینده سازمان ملل متحد در امور یمن و همتای آمریکایی او در مسقط درباره راه‌های برقراری آتش‌بس در یمن خبر دادند.

این مذاکرات درست پس از آن شروع شد که «فیصل بن فرحان» وزیر امور خارجه عربستان سعودی از طرح ادعایی این کشور برای برقراری آتش‌بس در یمن خبر داد.

روزنامه لبنانی «الاخبار»‌ روز گذشته در گزارشی ضمن اشاره به تحولات میدانی اخیر در استان مأرب (شرق صنعاء)، در این خصوص خبر داد که پس رایزنی‌های نماینده سازمان ملل و آمریکا در ریاض با طرف سعودی و دولت مستعفی یمن، دولت «عبدربه منصور هادی»‌ رئیس‌ دولت مستعفی یمن شروط صنعاء را برای برقراری آتش‌بس نپذیرفته است.

با این حال، خبرگزار رسمی عمان (اونا)، بعد از ظهر روز گذشته، خبر داد که تلاش‌های این کشور همچنان برای ادامه مذاکرات میان دولت صنعاء از یک سو و طرف سعودی و دولت عبدربه منصور هادی از سوی دیگر ادامه دارد.

برچسب ها
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :