١٤٠٠/٠١/٠٩ ٣:٣٩ ب ظ
کد خبر : ٥٧٣٧٨٧
وزیر راه و شهرسازی اعلام آمادگی کرد؛
ایجاد شرکت‌های حمل‌ونقل مشترک با کشور‌های خارجی
تیتر اقتصادی: وزیر راه و شهرسازی از آمادگی راه‌آهن ایران برای جذب سرمایه‌گذار خارجی در بخش زیرساخت خبر داد و گفت: در سال ۱۴۰۰، تامین قطار‌های با سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت نیز در دستور کار قرار دارد.
به گزارش تیتر اقتصادی:    محمد اسلامی، وزیرراه و شهرسازی با اشاره به فرصت‌های سرمایه‌گذاری خارجی در بخش ریلی کشور در سال جدید، گفت: اکنون سرمایه‌گذاری خارجی برای صنعت حمل و نقل ریلی کشور در حوزه زیرساخت متصور است.

وی یادآور شد: قبلا در بخش زیرساخت تفاهم‌نامه و قرارداد‌هایی با کشور‌های خارجی برای تامین مالی و توسعه صنعت حمل‌ونقل ریلی مبادله شده بود، اما به دلیل مشکلاتی که تحریم‌های آمریکا به وجود آورد، این سرمایه‌گذاری‌ها با مشکل مواجه شدند.
 
اسلامی تاکید کرد: این فرصت‌ها همیشه فراهم بوده و هست و ما نیز از آن استقبال می‌کنیم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در خصوص معاهده‌هایی که با سایر کشور‌ها منعقد کردیم، قرار بر این شد که با سایر کشور‌ها شرکت‌های حمل‌ونقل مشترک داشته باشیم.

وی افزود: با ایجاد شرکت‌های حمل‌ونقل مشترک، شرایط برای عبور قطار‌های ایرانی به سایر کشور‌ها در دستور کار قرار گرفته است و طی گفتگو‌های انجام شده، امیدواریم که با این رخداد، تحول بیشتر و جذاب‌تر در صنعت ریلی کشورمان به وجود آید.

اسلامی تاکید کرد: برای ما بسیار مهم است که راه‌آهن ایران به یک راه‌آهن بین‌المللی تبدیل شود، به همین منظور با عضویت در یو آی سی (UIC) و اینکه در کشور‌های مشترک المنافع عضو شدیم و با معاهده‌هایی که برای ایجاد رویه و تعرفه‌های مشترک با سایر کشور‌ها امضا کردیم، زمینه برای داشتن راه‌آهن پیشرفته‌تر و کارآمدتر مساعد شده است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: اکنون در بحث زیرساخت‌ها به جهت ساخت و راه‌اندازی راه‌آهن برقی سریع السیر با سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت مشغول اقدام هستیم.

وی افزود: در سال ۱۴۰۰ تامین قطار‌های با سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت برای این پروژه در دستور کار قرار گرفته که امید است با یاری خدا انجام شود و بتوانیم در اتصالات جهانی در حوزه ریلی پرسرعت و پیشرفته و با ایمنی بالا خود را قرار دهیم.
برچسب ها
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :