١٣٩٩/١٢/١٤ ٤:٢٤ ب ظ
کد خبر : ٥٧٢٨٥٥
عملیات نفسگیر ۱۰ساعته برای نجات مرد گیرافتاده در چاه
تیتر اقتصادی: مرد میانسالی که در حال حفر چاه به علت ریزش دیواره زیر حجم زیادی از آوار گرفتار شده بود پس از ۱۰ ساعت تلاش خستگی‌ناپذیر آتش‌نشانان همدان نجات یافت.
به گزارش تیتر اقتصادی:  

بعد از اینکه سامانه ۱۲۵ همدان خبری مبنی بر ریزش چاه در حال حفاری و گرفتار شدن یک مرد میانسال درون آن دریافت کرد، بلافاصله اکیپ عملیاتی ایستگاه ارم و دو اکیپ تخصصی امداد و نجات از ایستگاه‌های مرکز و رسالت به نشانی اعلام شده در بلوار کولاب اعزام شدند که در کمترین زمان ممکن (۴ دقیقه پس از اعلام) به محل حادثه رسیدند.

آتش نشانان پس از حضور در محل و بررسی صحنه مشاهده کردند که یک مقنی حدود ۴۰ ساله که در حال حفر چاه داخل یک باغ بوده است به علت ریزش ناگهانی دیواره زیر حجم زیادی از خاک و سنگ مدفون شده و تنها قسمتی از سرو گردن او از زیر آوار بیرون است.

با مشاهده وضعیت موجود آتش نشانان بلافاصله با تمام توان و ظرفیت موجود عملیات نجات را آغاز کردند و در مرحله نخست برای جلوگیری از بروز هرگونه حادثه ثانویه اقدام به ایمن‌سازی محدوده عملیاتی و همچنین تثبیت وضعیت مصدوم کردند.

شرایط ویژه محل حادثه از جمله وضعیت قرارگیری مصدوم، سستی زمین و احتمال ریزش مجدد دیواره‌های چاه شرایط دشواری را برای فعالیت آتش‌نشانان ایجاد کرده بود و تغییرات ناگهانی در شرایط صحنه حادثه باعث شده بود که هر بار استراتژی عملیاتی جدیدی در دستور کار قرار بگیرد.

با وجود دشواری و حساسیت بالای عملیات آتش نشانان که تمام تجهیزات و امکانات عملیاتی را برای نجات جان فرد گرفتار در چاه به کار گرفته بودند پس از حدود ۱۰ ساعت تلاش مستمر و خستگی ناپذیر موفق شدند وی را به سلامت نجات داده و به خارج از چاه منتقل کنند؛ در این عملیات حساس ۱۵ آتش‌نشان حضور داشتند.
برچسب ها
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :