١٣٩٩/١٢/٠٤ ١٠:٣٣ ق ظ
کد خبر : ٥٧٢٣٢٠
شگرد عجیب یک باند فروش مدرک تحصیلی
تیتر اقتصادی: با چند میلیون تومان مدرک بگیرید؛ چندِ آن به نوع مدرکی مربوط می‌شود که درخواست آن را دارید! اما ماجرا چیست؟
به گزارش تیتر اقتصادی:  با چند میلیون تومان مدرک بگیرید؛ چندِ آن به نوع مدرکی مربوط می‌شود که درخواست آن را دارید! اما ماجرا چیست؟

فردی ادعا می‌کند که مدرک دانشگاهی در هر مقطعی که بخواهید را می‌تواند برای شما بگیرد؛ این فرد برای مدرک لیسانس ۲۰ میلیون، فوق لیسانس ۳۰ میلیون و دکتری ۵۰ میلیون می‌گیرد!

از نظر شما شاید این فرد یکی از مسئولین دانشگاه و یا جاعل است، اما پیگیری‌های میزان حکایت از ماجرای دیگری دارد.

خبرنگار میزان با یکی از افرادی که از این فروشنده، مدرک خریده گفتگو می‌کند؛ این فرد به «میزان» می‌گوید «اداره‌ای که در آن فعالیت می‌کند در مورد صحت مدرک، استعلام کرده و دانشگاه مورد نظر نیز صحت این مدرک را تایید کرده است.»

او با توجه به این تاییدیه جعلی بودن مدارک خریداری شده را منتفی می‌داند؛ اما براساس اطلاع میزان مدارک فروخته شده توسط این فروشنده کاملا جعلی است.

در مورد یک باند فروش مدرک!

براساس پیگیری‌های صورت گرفته، این باند فروش مدرک از دو نفر تشکیل شده است؛ نفر اول که در یکی از ادارات معتبر مشغول به کار است مسئولیت شناسایی طعمه‌ها را برعهده دارد؛ او کارمندانی که به دنبال مدرک تحصیلی هستند را شناسایی می‌کند و نفر دوم باند را به آن‌ها معرفی می‌کند.

شگرد این باند با باند‌های دیگر فروش مدرک متفاوت است، این دو، مدرک تحصیلی را مانند دیگر باند‌ها جعل می‌کنند، اما تفاوت آن‌ها در زمان استعلام مدرک مشخص می‌شود.

یکی از اعضای این باند در دبیرخانه واحد دانشگاهی فعالیت می‌کند که مدرک از آن واحد صادر می‌شود، به محض اینکه اداره‌ای بخواهد مدرک تحصیلی جعل شده توسط این باند را مورد استعلام قرار دهد این فرد وارد عمل شده و تاییدیه مدرک را برای اداره مورد نظر ارسال می‌کند.

همین موضوع باعث می‌شود تا افراد به این باند اعتماد کنند و دیگر افراد را به آن‌ها معرفی کنند غافل از اینکه تاییدیه مدارک مراحل قانونی را طی نکرده و صرفا توسط کارمند دبیرخانه تایید شده و اگر زمانی این فرد حضور نداشته باشد و یا برکنار شود ماجرا لو می‌رود و در صورت استعلام جعلی بودن مدارک لو خواهد رفت.
برچسب ها
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :