١٣٩٩/١٢/٠٣ ٤:١١ ب ظ
کد خبر : ٥٧٢٢٩٨
مینومحرز: حال ۵۶ داوطلب تزریق کننده واکسن ایرانی کرونا خوب است
تیتر اقتصادی: محقق اصلی پروژه و مسئول تیم نظارت بر فاز مطالعات بالینی واکسن کوو ایران برکت با بیان اینکه فاز اول مطالعات بالینی یعنی مصون بودن واکسن را پشت سر گذاشتیم و دو نوبت تزریق روی ۵۶ انجام شد و عارضه مهمی نداشتیم گفت: حال همه داوطلبان خوب است.
به گزارش تیتر اقتصادی:   مینو محرز در نشستی با خبرنگاران با بیان اینکه برایم جای افتخار دارد که با طی مراحل مطالعات بالینی، واکسن سازی بعد از سال‌ها در کشور رنگ دیگری به خود می‌گیرد و دیگر احتیاجی به کشور‌های بیگانه نداریم، گفت: امیدوارم چند وقت دیگر این خبر خوب را با خوشحالی بعد از طی مراحل مطالعاتی واکسن به مردم اعلام کنم.

وی افزود: فاز اول یعنی مصون بودن واکسن را پشت سر گذاشتیم و دو نوبت تزریق روی ۵۶ انجام شد و عارضه مهمی نداشتیم. حال همه آن‌ها خوب است و خیلی خوشحالیم که بعد از سال‌ها چنین برنامه‌ای راه افتاده و داوطلبان هم رضایت داشتند.

محقق اصلی پروژه و مسئول تیم نظارت بر فاز مطالعات بالینی واکسن کوو ایران برکت با اشاره به اینکه ۵۰ سال است طبابت و کار علمی انجام میدهم و از رعایت اصول و استاندارد‌های بین المللی که در بررسی بالینی واکسن صورت می‌گیرد خوشحالم، گفت: اینجا هستم که پس از بررسی مراحل کارآزمایی بالینی به مردم بگویم با خیال راحت واکسن را بزنید که هم تاثیر دارد و هم ضرر ندارد.

محرز درباره هزینه تمام شده واکسن کووایران برکت گفت: در یک پاندمی، کشور‌ها موظف هستند واکسن رایگان در اختیار دهند. در همه جای دنیا کشور‌ها موظفند این واکسن را تهیه و مجانی در اختیار مردم قرار دهند.

 
 
خبر به مرور تکمیل می شود.....
برچسب ها
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :