١٣٩٩/١١/٠٧ ٣:٣٥ ب ظ
کد خبر : ٥٧٠٩٩٦
با انتخاب چندین نقطه شهر که دچار شب مردگی و فضای مناسب هستند؛
«زیست شبانه» در پایتخت بالاخره تصویب شد+جزئیات
تیتر اقتصادی: رئیس شورای شهر تهران از تصویب لایحه «زیست شبانه» در پایتخت در شورای شهر خبر داد و گفت: زیست شبانه سبب می‌شود شهروندانی که دیر می‌خوابند شب هنگام زمانی را با خانواده خود به این موضوع اختصاص دهند.
به گزارش تیتر اقتصادی: محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: براساس مصوبه شهر بیدار، چندین نقطه شهر که دچار شب مردگی و فضای مناسب هستند، انتخاب شده است تا این خلأ رفع شود و فضای فرهنگی و اجتماعی شهر افزایش یابد.


وی در پاسخ به این سئوال که لایحه شب بیداری پیش‌تر رد شده بود و نیروی انتظامی با آن مخالفت کرده بود، بیان کرد: با توجه به نقاط محدود اجرای طرح و هماهنگی با هیئت تطبیق مشکلات را رفع خواهیم کرد.

وی گفت: جلسه امروز شورای شهر جزو جلسات پر بار شورای شهری‌ها بود چرا که لوایح یک فوریتی مربوط به عوارض که شهرداری به شورا ارسال کرده بود تصویب شد، همچنین دو طرح و لایحه یکی مربوط به تهران بیدار و زیست شبانه و دیگری مربوط به تخفیف‌های ویژه شهرسازی جهت ساخت هتل مورد بحث و گفتگو قرار گرفت و اعضای شورا نظرات‌شان را مطرح کردند.

وی ادامه داد: تصویب لایحه تهران بیدار و زیست شبانه به صورتی انجام گرفت که هم به اهداف مورد نظر فرهنگی دست می‌یابیم و هم زندگی مردم با اجرای این طرح و لایحه‌ها دچار آسیب نخواهد شد.

هاشمی اضافه کرد: موضوع تهران بیدار و زیست شبانه سبب می‌شود که شهروندانی که دیر می‌خوابند و به موضوع فرهنگی علاقه‌مند هستند بتواند شب هنگام زمانی را با خانواده خود به این موضوع اختصاص دهند.

هاشمی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه پیش از این هیأت تطبیق فرمانداری قضیه زیست شبانه را رد کرده و ناجا اعلام کرد این موضوع امکان تأمین امنیت ندارد، گفت: در حل حاضر این مسأله مربوط به نقاط محدودی از تهران است و ان‌شاءالله این مشکل با نیروی انتظامی و هیأت تطبیق برطرف خواهد شد و آن‌ها نظرات‌شان را می‌دهند و مشکلی را شاهد نخواهیم بود.

هاشمی بــا اشاره به پارک‌های حاشیه‌ای گفت: این موضوع غیر قانونی است، اما شهرداری و نیروی انتظامی اقتدار مقابله با اینکه فضا‌های عمومی شهر تبدیل به فضای اختصاصی نشود را ندارند. متأسفانه این موضوع جا افتاده و بسیاری از نهاد‌های دولتی نیز این اقدام را انجام می‌دهند.

رئیس شورای شهر پایتخت در واکنش به سند زدن قسمتی از اتوبان همت به نام شهرداری از سوی اداره ثبت، تصریح کرد: شهرداری در اکثر نقاط شهر سند دارد، اما بعداً برخی بر روی این اسناد شکایت و ایجاد تردید می‌کنند.

برچسب ها
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :