١٣٩٩/١١/٠٧ ١٢:٠٦ ب ظ
کد خبر : ٥٧٠٩٩٢
تصاویر خیره‌کننده از "شفق‌های قطبی" از رصدخانه کوپولا
تیتر اقتصادی: خدمه فعلی ایستگاه فضایی بین‌المللی "Expedition ۶۴ "، اخیراً تصاویر زیبا و خیره‌کننده از "شفق‌های قطبی" که توسط رصدخانه "کوپولا" گرفته شده است را منتشر کردند.
به گزارش تیتر اقتصادی:   خدمه فعلی ایستگاه فضایی بین‌المللی "Expedition 64 " اخیراً تصاویر زیبا و خیره‌کننده‌ای از شفق‌های قطبی که توسط رصدخانه "کوپولا" گرفته شده است را منتشر کردند.

به گروهی از فضانوردان که به ایستگاه فضایی سفر و برای مدت و اهداف مشخص در آن اقامت می‌کنند، در انگلیسی "Expedition" گفته می‌شود.

"شفق قطبی" هنگامی رخ می‌دهد که ذرات طوفان‌های خورشیدی با گازهای موجود در جو ارتباط برقرار می‌کنند که این برخوردها می‌توانند صحنه‌هایی از نورهای چرخشی و رنگارنگ در سطح زمین ایجاد کنند؛ برای مردم کره زمین، بهترین مکان‌ برای تماشای این منظره‌های طبیعی، مناطق نزدیک به دایره قطب شمال مانند آلاسکا، کانادا، ایسلند، گرینلند، نروژ، سوئد و فنلاند و نیوزلند در نیمکره جنوبی است.

تصاویر خیره‌کننده از

تصویر شفق قطبی در مدار زمین و 264 مایل بالاتر از اقیانوس اطلس شمالی

تصاویر خیره‌کننده از

این منظره با عبور ایستگاه فضایی از قزاقستان و نگاه به شمال روسیه در حالی که شهرهای پر‌نور این کشور توسط شفق قطبی پوشانده شده، گرفته شده است.

تصاویر خیره‌کننده از

این شفق در حین چرخش 263 مایلی بالاتر از رومانی گرفته شده است که این شفق قطبی را می‌تواند در بالای افق زمین به وضوح مشاهده کرد که از این زاویه چراغ‌های شهر سوئد و فنلاند نیز قابل مشاهده است و منطقه تاریک بین دو کشور نیز اسکاندیناوی دریای بالتیک است.

تصاویر خیره‌کننده از

این شفق قطبی همراه با آسمان پرستاره شب در حالی که ایستگاه در مدار ۲۶۴ مایلی مرز غربی قزاقستان در مدار است، بر فراز کشور روسیه ثبت شده است.

"کوپولا" یک رصدخانه و محیط کاری را برای خدمه ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) فراهم می‌کند تا یک دید عمومی از زمین، اشیای آسمانی و وسایل نقلیه داشته باشند؛ پروژه "کوپولا" توسط ناسا آغاز شد، اما به دلیل بودجه ناکافی کنسل شد و یک تفاهم پایاپای بین ناسا و ISI شکل گرفت و ادامه روند ساخت "کوپولا" از ۱۹۹۸ توسط آژانس فضایی اروپا از سرگرفته شد.
برچسب ها
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :