١٣٩٩/١١/٠٦ ١٠:٠٥ ق ظ
کد خبر : ٥٧٠٩١١
گزارشی از افشاگری لعیا زنگنه بعد از ۲۵ سال؛
زیبایی چهره‌ پارسا پیروزفر باعث حذف سکانس‌های سریال در پناه تو شد!
تیتر اقتصادی: سریال در پناه تو در سال ۱۳۷۴ از پربیننده‌ترین سریال‌های دهه هفتاد لقب گرفته بود.
به گزارش تیتر اقتصادی:   سریال در پناه تو در سال ۱۳۷۴ از پربیننده‌ترین سریال‌های دهه هفتاد لقب گرفته بود؛ سریالی که در دوران دانشجویی چند جوان باعث شکل‌گیری مثلث عشقی به یک دختر با بازی لعیا زنگنه شده بود. بعد از ۲۵ سال حالا تازه فاش شده که ۹۹ درصد سکانس‌های فیلم‌نامه سانسور شده و اصلا نبر سوم این مثلث با حذف بسیاری از دیالوگ‌ها نقشش تغییر کرده است!

لعیا زنگنه بازیگر سینما و تلویزیون که بیشتر به خاطر بازی در سریال قدیمیدر مناه تو  شناخته شده و با آن به شهرت رسید، در مصاحبه با فریدون جیرانی ابعاد تازه ای از شاهکارهای صدا و سیما و سازندگان این سریال در آن زمان را افشا کرد. سریال در پناه تو سریالی خانوادگی و عاشقانه بود که در سال ۱۳۷۴ به کارگردانی حمید لبخنده و از شبکه دوم سیما پخش می شد.

با این وجود اکنون پس از نزدیک به ۲۵ سال مشخص می شود که این سریال نیز دستخوش سانسورهای متعدد و باورنکردنی شده که به کلی خط سیر داستان را دچار تغییر و تحول کرده است. این سانسورها از حذف ۳۵۰ صفحه از فیلمنامه ۱۰۳۰ صفحه ای تا حذف شخصیت پارسا پیروزفر و حتی سانسور گسترده قسمت آخر بوده که کارگردان را از پایتخت فراری داده بود.

لعیا زنگنه در پاسخ به سوال جیرانی مبنی بر اینکه آیا زیبایی بازیگران جوان «سریال در پناه» تو باعث این همه سانسور و مشکل برای بازیگران و سازندگان سریال بوده چنین می گوید: «من نظر کاملاً شخصی ام را می گویم. فکر می کنم فضای بعد از جنگ بود آقای جیرانی، و فضا خیلی سنگین بود. مردم داغدار بودند. مردم حالشان بد بود و فضا آشفته بود و یک دفعه یک فضای عاشقانه، دانشجویی، سه ضلعی. یعنی سه پسر بودند که عاشق [یک دختر شده بودند]. یک عشق مثلثی که یک دختر بود و سه پسر. و جالب این بود که این دختر محجبه بود. و این عشق را آنقدر زیبا آقای طالب زاده به نوشتار درآورده بود که احساس می کنم تلویزیون نمی توانست از آن بگذرد ولی نمی توانست آن را تحمل کند».

در بخش دیگری از این مصاحبه، فریدون جیرانی از لعیا زنگنه چنین سوال می کند: «خانم زنگنه چه صحنه ای از آن سریال حذف شد که حسرت می خورید و دلتان می خواست آن صحنه حتماً بماند؟». زنگنه در پاسخ به این سوال مجری چنین می گوید: «صادقانه بهتون بگم، سکانس هایی که در رابطه با پارسا بود… ۹۹ درصد حذف شد. اصلاً بخش زندگی پارسا حذف شد». در مورد اینکه چه صحنه ای از خود خانم زنگنه حذف شده و وی آن را دوست داشته نیز چنین پاسخ می دهد: «صحنه ای که محمد می آید منزل مریم، از او خواستگاری می کند… و مریم او را پس می زند یعنی کادوش را پس می دهد و گل اش را پس می دهد. که ما این را گرفتیم و بعد تبدیل شد به تلفن، گفتند این دو تا توی اتاق نباشند و من واقعاً نمی دانم این یعنی چی، معنیش چیست. فکر کنید خواستگار آمده، مادر من دارد پذیرایی می کند. بعد محمد شروع می کند به صحبت کردن و مریم از او عصبانی است. بعد با فاصله نشسته اند. ما این سکانس را گرفتیم ولی بعد حذف شد و شد تلفنی. گفتند محمد برود توی خیابان، زنگ بزند و با مریم صحبت کند».

برچسب ها
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :