١٣٩٩/١٠/٢١ ٥:١٣ ب ظ
کد خبر : ٥٦٠٢٧٧
حناچی: راهی به جز حرکت به سمت خودروی برقی نداریم
تیتر اقتصادی: شهردار تهران حرکت به سمت حمل و نقل را یک ضرورت برای تهران دانست.
به گزارش تیتر اقتصادی:  پیروز حناچی عصر امروز در مراسم امضای تفاهم‌نامه مشترک شهرداری تهران و معاونت علمی ریاست جمهوری با موضوع موتور برقی با بیان این‌که روز‌های خوبی را برای انعقاد این تفاهم‌نامه انتخاب کردیم چرا که تهران از نظر آلودگی هوا، روز‌های خوبی را نمی‌گذراند، اظهار کرد: براساس گزارش مرکز کنترل کیفیت هوا منشاء ۶۰ درصد آلایندگی به خصوص در حوزه ذرات معلق، متعلق به منابع متحرک است که در این میان سواری ۱۳ درصد، تاکسی ۲.۱ درصد، موتورسیکلت بیش از ۱۰ درصد، وانت ۱.۸ درصد، مینی‌بوس چهار درصد، اتوبوس‌های شرکت واحد ۵.۸ درصد و کامیون‌ها بیش از ۱۵ درصد در آلایندگی هوا نقش دارند که سهم آلایندگی موتور‌های کاربراتوری – بنزینی با سواری برابر است و بخش زیادی از این آلایندگی‌ها مربوط به موتور‌های کاربراتوری هست که به میزان زیاد در شهر تردد می‌کنند، است.

وی با بیان اینکه پاسخگویی اقتصادی توسط بخش خصوصی یکی از خصوصیات تفاهم‌نامه امروز است، اظهار کرد: حمایت قانونی و مالی برای انجام این ماموریت نتیجه این تفاهم‌نامه است، چرا که اگر این پروژه اقتصادی نباشد ادامه‌دار هم نخواهد بود.

شهردار تهران با اشاره به ارائه سرویس باتری لیتیومی توسط بخش خصوصی برای موتور‌های برقی اظهار کرد: آماده هستیم از طریق ایجاد محدودیت‌هایی که می‌توان با همکاری دولت در سطح کلانشهر تهران ایجاد کرد، کار توسعه موتور‌های برقی را منطقی پیش ببریم. چراکه برداشتن قیمت زیاد باتری از روی موتور سبب می‌شود که قیمت‌ها کاهش یابد و اگر مشکلات حل شود به تبع آن می‌توانیم به سراغ خودرو‌های برقی برویم.

حناچی با اشاره به لزوم گرایش به سمت خودرو‌های هوشمند گفت: این آینده ما است و با این وضعیت تهران و افزایش آلاینده‌ها، راهی به جز حرکت به سمت خودروی برقی نداریم و هر روز که دیر کنیم خسارت‌ها افزایش می‌یابد.

شهردار تهران ادامه داد: امیدواریم در بهمن ماه نمایشگاهی از اقدامات در این حوزه همزمان با رونمایی از قطار ملی مترو داشته باشیم تا زمینه‌ی صنعتی سازی حمل و نقل برقی را فراهم کنیم.
برچسب ها
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :