١٣٩٩/١٠/١٩ ٥:٠٥ ب ظ
کد خبر : ٥٦٠١٧٢
توجه ویژه به اقتصاد محلی در بودجه ۱۴۰۰ شهرداری تهران
تیتر اقتصادی: شهردار تهران گفت: تلاش می‌کنیم در بودجه ۱۴۰۰ انعطاف بیشتری داشته باشیم و به اقتصاد محلی و توانمندی محلی هم توجه کنیم.
به گزارش تیتر اقتصادی: پیروز حناچی، در مراسم آئین بازگشایی جمعه بازار پروانه با یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، اظهار کرد: به یاد دارم ایشان و آقای خرم (وزیر راه وقت) در زلزله بم تلاش‌های فراوانی برای نجات مصدومان داشتند. من آن روز‌ها در سالن فرودگاه کار‌های اعزام مجروحین به مراکز درمانی را انجام می‌دادم.

وی در ادامه گفت: تپه‌های عباس آباد جای بسیار مهمی است و زنده یاد بهنام اتابکی نقش زیادی در ساماندهی این مجموعه داشت و اگر آن گروه منسجم در آن دوره عمل نمی‌کرد و پشتیبانی نمی‌شد خیلی از این اتفاقات خوب نمی‌افتاد.


حناچی با اشاره به شرایط شیوع کرونا در کشور گفت: در این دوران اقتصاد آن‌ها که روزمزد بودند تحت تأثیر قرار گرفته و در بودجه ۱۴۰۰ به این موضوع توجه کرده ایم که طبق آمار این بحران اقتصادی ۳۰ درصد جمعیت شاغلان را در بر می‌گیرد و شهرداری هم نسبت به این موضوع حساسیت خواهد داشت؛ بنابراین تلاش می‌کنیم در بودجه ۱۴۰۰ انعطاف بیشتری داشته باشیم و به اقتصاد محلی و توانمندی محلی هم توجه کنیم. جمعه بازار پروانه یکی از این موارد است که کسی برنامه ریزی دولتی و حکومتی برای آن نکرده است.

وی در ادامه گفت: شاید یک نیاز بود و مردم بخشی از اوقات فراغت شأن را در این بازار پر می‌کردند. این بازار با ظرفیت‌هایی شکل گرفته بود که خیلی مورد استفاده نبودند.

حناچی به تعطیلی پاساژ پروانه اشاره کرد و گفت: شرایط کرونایی در این اتفاق تأثیر داشت از سوئی اگر می‌خواستیم پارکینگ پروانه را به پلاسکو اختصاص دهیم باید مقاوم سازی می‌شد. توافقی که برای مقاوم سازی پارکینگ پروانه صورت گرفت و با توجه به شرایط کرونایی فضای سربسته با تراکم زیاد نمی‌توانستیم داشته باشیم. چند نقطه به صاحبان این کسب و کار‌ها پیشنهاد شد، اما در نهایت تپه‌های عباس آباد مورد قبول واقع شد در حالی که در تهران خیلی نقاط این را ظرفیت را دارند و امیدوارم شرایط کرونایی تمام می‌شود.

وی ادامه داد: خیابان لشکر آباد اهواز یکی از جاذبه‌های گردشگری این شهر شده است در حالی که در زمان جنگ آنقدر ناامن بود که کسی جرأت نداشت آنجا برود. این نگاه یعنی توانمند سازی از طریق اقتصاد که هنر کم عارضه و پر بازده است و می‌تواند به اقتصاد کشور هم کمک کند.

شهردار تهران در پایان گفت: در جمعه بازار هم نگاه هم همین است، نقاط دیگری در تهران در شرایط غیر کرونایی می‌تواند دوباره مورد استفاده قرار گیرد.

در پایان مراسم پیروز حناچی شهردار تهران به همراه تعدادی از معاونان شهردار و تعدادی از اعضای شورای شهر از جمعه بازار پروانه بازدید کردند.
برچسب ها
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :