١٣٩٩/٠٩/٠٢ ١٠:٠٠ ق ظ
کد خبر : ٥٤٧٩٢٨
توسعه متروی تهران در گرو همکاری و تعامل متقابل است
تیتر اقتصادی: در پی انتشار برخی اخبار در رسانه‌ها و فضای مجازی مبنی بر سخت گیری بانک رفاه در پذیرش وثیقه اوراق مشارکت توسعه حمل و نقل عمومی، بانک رفاه کارگران توضیحاتی را جهت تنویر افکار عمومی منتشر کرد.
به گزارش تیتر اقتصادی: به گزارش روابط عمومی بانک رفاه کارگران، مهلت انتشار اوراق مشارکت شهرداری‌ها برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی با در نظر گرفتن تمدید مربوطه به استناد بند د تبصره ۵ قانون بودجه کشور، سال گذشته به اتمام رسیده بود. سازمان شهرداری‌های کشور با تائید وزارت کشور مجاز به انتشار اوراق مشارکت با تضمین و باز پرداخت اصل و سود آن توسط خود می‌باشد که علی رغم دریافت مجوز از سازمان برنامه و بودجه در تاریخ ۲۹/۱۱/۹۸، در واپسین روز مهلت باقی مانده در تاریخ ۳۱/۰۴/۹۹ شهرداری تهران موفق به دریافت مصوبه بانک‌ها جهت قبول رکن عامل و ضامن نشد، بنابراین درخواست شهرداری تهران به منظور انتشار اوراق مشارکت در توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی و اصلاح زیر ساخت‌های شهری با هدف هم‌افزایی در عمران و آبادانی کلان شهر تهران ضمن توجه به مشکلات و موانع پیش روی کشور به بانک رفاه کارگران ارسال شد و با همکاری این بانک مبادرت به انتشار اوراق مشارکت به میزان ۱۵.۰۰۰ میلیارد ریال کرده است. مدیران عالی شهرداری تهران طی صورتجلسه و قرارداد، متعهد به سپردن وثائق مورد نیاز در کمترین زمان ممکن شدند.
با گذشت حدود چهار ماه از زمان توافق صورت گرفته، ترهین بخشی از وثائق تکمیل شده انجام و مابقی بنا بر دلایل متعدد و مشکلات درون واحدی در شهرداری به دلیل نداشتن پایان کار و عدم گواهی خلاف املاک ارائه شده جهت توثیق بوده است که پس از صدور مجوز و رفع موانع یاد شده بانک می‌تواند سریعاً نسبت به توثیق و آزاد سازی اوراق اقدام کند.
با این وجود، بانک رفاه کارگران با همکاری بانک مرکزی ج. ا. ا ترتیبی اتخاذ نموده است که معادل وثائق ترهین شده توسط شهرداری تهران با لحاظ ضرایب قانونی و به نسبت اصل و فرع مبلغ اوراق، نسبت به واریز وجوه حاصل از فروش اوراق مشارکت به حساب بانک مرکزی و برگشت به حساب‌های شهرداری برای هزینه کرد در محل موضوع مشارکت اقدام کند که مراحل اخذ مجوز این فرآیند در حال انجام بوده و به محض صدور مجوز، اولین مرحله واریز انجام خواهد شد.
لازم به ذکر است، پس از آن در هر مرحله که وثائق شهرداری تهران نزد بانک تکمیل شود، واریز وجوه مربوط به آن مرحله انجام خواهد شد.
برچسب ها
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :