١٣٩٩/٠٧/١٩ ٥:٢٨ ب ظ
کد خبر : ٥٣٦١١٤
اظهارات دردناک یک مقام مسئول درباره بازارچه مرزی یزدان در حضور حجت الاسلام رییسی
تیتر اقتصادی: یک مقام مسئول در جریان بازدید ریاست قوه قضاییه از بازارچه مرزی یزدان اظهارات دردناکی را از خود تحریمی داخلی بر زبان جاری کرد.
به گزارش تیتر اقتصادی:  روز گذشته مورخ ۱۸ مهرماه سال ۹۹ بود که رییس قوه قضاییه در جریان سفر به استان خراسان جنوبی به بازارچه مرزی یزدان در شهرستان زیرکوه رفت و پیگیر بازگشایی این بازارچه شد.

در جریان بازدید ریاست قوه قضاییه از این بازارچه، یک مقام مسئول از خود تحریمی داخلی در حضور حجت الاسلام رییسی اظهارات دردناکی را بر زبان آورد و گفت: اینجا عقبه خیلی خوبی داشت و سال ۸۴ رتبه برتر صادراتی در کل کشور از نظر حجمی و دلاری در کل کشور از نظر صادرات بازارچه‌ای داشت و سال ۹۳ گمرک در اینجا تعطیل شد.

وی عنوان کرد: چین مرز بسیار کوچکی با افغانستان دارد و مرز آن بسیار صعب العبور است و کوهستانی است و در حال تونل زدن هستند و مسیر را باز می‌کنند تا به این بازار هدف برسند و از آن طرف ترکیه نیز از مسیر ایران استفاده می‌کند و کالای ترانزیتی به افغانستان می‌دهد.

وی اظهار کرد: ما چهار بازارچه داریم و سامانه‌های گمرکی ما فعال است و نیاز به همت و تلاشی است تا در کوتاه‌ترین فرصت ممکن بتوانیم از این مرز استفاده کنیم و مردم نیز از برکات آن استفاده کنند.

بازارچه مرزی یزدان از قدیمی‌ترین گذرگاه‌های مرزیست که در دهه هشتاد بازارچه نمونه صادراتی کشور بوده، اما چند سالی است که با وجود تجهیزات میلیاردی تعطیل شده است.

بازارچه یزدان سال‌ها قطب صادرات کالا به افغانستان بوده، اما در سال ۹۳ از سوی افغانستان تعطیل شد؛ این در حالی است که تمامی زیرساخت‌های لازم برای فعالیت مجدد این بازارچه فراهم است و حتی سامانه جامع امور گمرکی نیز در این بازارچه فعال است.

تعطیلی این بازارچه سبب شد تا رییس دستگاه قضا در سفر به استان خراسان جنوبی راهی نقطه صفر مرزی شود و ضمن بازدید از این بازارچه پیگیر بازگشایی آن شود.

معتمدیان، استاندار خراسان جنوبی نیز در حاشیه این بازدید از پیگیری بازگشایی بازارچه یزدان در کمتر از یک ماه آینده خبر داد.
برچسب ها
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :