١٣٩٩/٠٧/١٧ ١٠:٥٥ ق ظ
کد خبر : ٥٣٦٠١٤
جلسه فرانسه، آمریکا و روسیه درباره قره‌ باغ
تیتر اقتصادی: فرانسه، ایالات متحده و روسیه امروز (پنجشنبه) با برگزاری مذاکراتی در ژنو برای خاتمه درگیری میان نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان در منطقه ای واقع در قفقاز جنوبی تلاش می کنند چرا که نگرانی بر سر وقوع یک جنگ منطقه ای رو به افزایش است.
به گزارش تیتر اقتصادی:    به نقل از خبرگزاری رویترز، ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه گفت، نمایندگان روسیه، فرانسه و آمریکا همچنین دوشنبه نشستی در مسکو خواهند داشت تا راه هایی که می توان طرفین را برای مذاکره بر سر آتش بس متقاعد کرد، بررسی کنند.

او در کمیته روابط خارجی پارلمان فرانسه گفت: ما می خواهیم همه این را درک کنند که به نفع خودشان است که خصومت ها فورا بدون پیش شرط متوقف شوند و مذاکرات به جریان بیفتد.

لودریان به این نکته اشاره ای نکرد که آیا نمایندگانی از ارمنستان و جمهوری آذربایجان هم در جلسه شرکت دارند یا خیر اما باکو اعلام کرد جیحون بایرامف، وزیر خارجه آن پنجشنبه به ژنو می رود.

وزارت خارجه ارمنستان هم گفت وزیر خارجه آن دوشنبه به مسکو می رود اما جزئیاتی ارائه نکرد. این وزارتخانه دیدار با وزیر خارجه جمهوری آذربایجان را رد کرد.

طرفین درگیر تاکنون با درخواست های آتش بس از سوی پاریس، واشنگتن و مسکو مخالفت کرده اند. قره باغ به لحاظ سرزمینی براساس قوانین بین المللی متعلق به جمهوری آذربایجان است اما جمعیت و اداره آن به دست قومیت ارمنی است.

برچسب ها
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :