١٣٩٩/٠٦/٢٧ ٤:١٨ ب ظ
کد خبر : ٥٣٥١٥٠
روانپزشک قلابی دستگیر شد
تیتر اقتصادی: رییس پلیس فتا تهران از دستگیری مردی که خود را در شبکه‌های اجتماعی روانپزشک متخصص معرفی و ازکاربران فضای مجازی کلاهبرداری می‌کرد، خبر داد.
به گزارش تیتر اقتصادی:   بنا بر اعلام پایگا خبری پلیس، سرهنگ داود معظمی گودرزی در تشریح این خبر گفت: هجدهم تیرماه خانمی ۳۸ ساله ساکن غرب تهران به پلیس فتا مراجعه و اظهار کرد، در شبکه‌های اجتماعی به گروه و کانال تلگرامی و اینستاگرامی روبه رو شدم که مدیر کانال خود را روانپزشک و مشاور ازدواج معرفی و تعدادی زیادی دنبال کننده داشت.

وی گفت: شاکی ادامه داد، به دنبال کنندگان مدیر گروه پیوستم و بعد از کمی گفتگو و پیام گذاشتن برای مدیر، با وی صحبت و تقاضای ارائه مشاوره ازدواج کردم و به درخواست مدیر گروه مبالغی را به حساب وی واریز کردم، اما مدیر گروه خدمات مشاوره‌ای ارائه نکردند و متوجه کلاهبرداری شدم.


این مقام سایبری با اشاره به اینکه بررسی موضوع در اختیار تیمی از مهندسان پلیس فتا قرار گرفت و خیلی زود هویت و مخفگیاه متهم مورد شناسایی قرار گرفتف گفت: بررسی‌های پلیسی نشان از یان داشت که متهم
با راه اندازی ربات، کانال و گروه تلگرامی و یک صفحه اینستاگرامی تعداد زیادی دنبال کننده دارد و با فریب کسانی که قصد ازدواج دارند با دریافت مبالغی از آنان کلاهبرداری می‌کند.

رییس پلیس فتا تصریح کرد: با هماهنگی‌های قضائی متهم در مخفیگاهش دستگیر و به گلی فتا انتقال یافت و در همان بازجوئی اولیه به جرم ارتکابی اعتراف کرد.

وی از کاربران فضای مجازی گفت: دقت داشته باشید هویت‌ها در شبکه‌های اجتماعی مجازی می‌باشد و واریز هر گونه وجه به افراد یا موسسات ناشناس بدون اطمینان کامل از صحت اطلاعات، مجوز‌ها و هویت آن‌ها خودداری کنید، همچنین شهروندان در صورت مشاهده چنین مواردی حتما مراتب را از طریق مرکز فوریت‌های سایبری به نشانی www.cyberpolice.ir به اطلاع همکاران بنده رسانده تا برخورد لازم صورت پذیرد.
برچسب ها
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :