١٣٩٩/٠٦/١٩ ٥:٢٢ ب ظ
کد خبر : ٥٣٤٨١١
اولیانوف: تحریم‌های غیرقانونی علیه ایران را پایان دهید
تیتر اقتصادی: نماینده روسیه در آژانس بین المللی انرژی اتمی از اظهارات شب گذشته وزیر امور خارجه آمریکا درباره برنامه هسته‌ای ایران انتقاد کرد.
به گزارش تیتر اقتصادی:  
 میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان‌های بین المللی در وین در واکنش به اظهارات دیروز مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا درباره ذخایر غنی شده اورانیوم در برنامه هسته‌ای ایران در پیامی توییتری نوشت: فاصله گرفتن ایران از تعهدات برجام نتیجه مستقیم فشار آمریکا است. تحریم‌های غیرقانونی را پایان دهید و ایران بلافاصله به پایبندی کامل باز خواهد گشت.
اولیانوف در ادامه نوشت: آمریکا به جای این، قرار است سیاست شکست خورده اش را که به امنیت و عدم اشاعه تسلیحاتی آسیب می‌زند ادامه دهد.

انتقاد اولیانوف در پی این مطرح می‌شود که مایک پمپئو در پیامی توییتری در تلاش برای همراه کردن دیگر کشور‌ها با کارزار «فشار حداکثری» علیه ایران در پیامی توییتری نوشت: "مطابق گزارش‌ها، ذخایر اورانیوم غنی‌سازی شده ایران ده برابر حد تعیین شده در برجام است. سه کشور اروپایی و باقی کشور‌ها چشمان‌شان را به روی این حقیقت که توافق هسته‌ای به تاریخ پیوسته و باید به ما در اعمال تحریم‌های سخت ملحق شوند، باز کنند. فشار و گفتگو‌های جامع تنها راه پیش رو است. "
برچسب ها
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :