١٣٩٩/٠٦/١٩ ٤:٥٢ ب ظ
کد خبر : ٥٣٤٨٠٣
سرویس مدارس و نکاتی که در ایام کرونا باید به آن توجه کرد
تیتر اقتصادی: مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور به تشریح وضعیت سرویس مدارس در روز‌های بازگشایی مدرسه‌ها و و نکاتی که باید به آن توجه کرد، پرداخت.
به گزارش تیتر اقتصادی:   مرتضی ضامنیمدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور به سوالی در خصوص اینکه رانندگان تا چه زمانی فرصت دارند که در سامانه سپند ثبت‌نام کرده و بتوانند به عنوان راننده سرویس مدارس فعالیت کنند، گفت: با توجه به شیوع کرونا که همچنان هم ادامه دارد، خودمان هم احساس کردیم که این مساله ممکن است روند ثبت نام رانندگان را با مشکل مواجه کند در نتیجه این زمان را بلندمدت درنظر گرفتیم.

وی ادامه داد: در نتیجه رانندگان مدارس همچنان می‌توانند به عنوان رانندگان سرویس مدارس ثبت نام کرده و این افراد از طریق دفاتر پیشخوان دولت یا شرکت‌های مجازی که شهرداری آنان را معرفی کرده، می‌توانند به این کار اقدام کنند.

ضامنی تصریح کرد: در این زمینه هم هزینه ثبت نامی از رانندگان گرفته نمی‌شود بلکه تنها مبلغی را باید در دفاتر پیشخوان دولت پرداخت می‌کنند.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور به تشریح آخرین آمار ثبت نام رانندگان در سامانه سپند پرداخت و تاکید کرد: تاکنون ۵۵ هزار راننده به دو صورت حضوری و غیرحضوری مدارک خود را در سامانه سپند تکمیل کرده‌اند.

وی ادامه داد: در حوزه‌های پروتکل‌های بهداشت تابع دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم و رانندگان مکلف هستند که از ماسک، دستکش استفاده کرده و ضدعفونی‌های مکرری را از وسیله نقلیه خود انجام دهند.

ضامنی خاطرنشان کرد: برای استفاده دانش آموزان به طور مکرر از ماسک نیازمند همکاری خانواده‌ها هستیم تا برای حفظ سلامت خود و دیگر دانش آموزان ماسک را فراموش نکنند.

وی با اشاره به کاهش ظرفیت سرویس‌های مدارس تاکید کرد: همچنین رانندگان مکلف هستند که در خودرو‌های سواری تا سه مسافر و در خودرو‌های انبوه بر تا پنجاه درصد ظرفیت ناوگان را کاهش دهند.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور خاطرنشان کرد: برنامه کاری این سرویس‌ها هم متناسب با سیاست وزارت آموزش و پرورش مناطق مختلف در صورتی که خانواده‌ها درخواست استفاده از سرویس مدارس را داشته باشند، ناوگان تاکسیرانی آمادگی کاملی را دارند که در این زمینه خدمت‌رسانی کنند.

ضامنی در پایان به سوالی در خصوص اینکه اگر راننده سرویسی یه نقض پروتکل‌های بهداشتی در سرویس مدارس پرداخت، خانواده‌ها باید به کجا شکایت کنند، پاسخ داد و تاکید کرد: خانواده‌ها از چند طریق می‌توانند شکایت خود را در این زمینه اعلام کنند، مدرسه، شهرداری و هم از بستر سامانه سپند می‌توانند موارد اعتراضی خود را به اطلاع برسانند تا به این مساله رسیدگی شود.

 
منبع:میزان
برچسب ها
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :