١٣٩٩/٠٦/١٩ ٣:٥٢ ب ظ
کد خبر : ٥٣٤٧٩٩
دژپسند در حاشیه جلسه هیات دولت اعلام کرد:
حمایت‌ها از بورس ادامه‌دار خواهد بود/ کشور به پایداری بازار سرمایه نیاز دارد
تیتر اقتصادی: وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: نگاه ابزاری به بورس نداریم بلکه با نگاه بلند مدت نه تنها دولت بلکه کل حاکمیت از بازار سرمایه حمایت می‌کنند.
به گزارش تیتر اقتصادی:  
 
فرهاد دژپسند در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به تصمیمات حاکمیت برای حمایت از بازار سرمایه اظهارداشت: در تصمیم اخیری که گرفته شده، دولت برای شرکت‌هایی که افزایش سرمایه می‌دهند و صرف سهام با سلب حق تقدم دارند، معافیت مالیاتی برای ۲۰ درصد از درآمد آن‌ها در نظر گرفته که این یک جایزه بزرگ برای افزایش سرمایه شرکت‌ها در بورس است.


وزیر اقتصاد اضافه کرد: از سال ۹۴ براساس حکمی در قانون صندوق توسعه ملی باید سالانه یک درصد از ورودی خود را به عنوان سپرده در صندوق تثبیت بازار در بورس قرار دهد که تا الان به دلیل اختلاف نظر‌ها انجام نشده بود، اما پس از پیگیری‌های انجام شده در نهایت تصمیم بر آن شد که این کار عملیاتی شود.

دژپسند گفت: همچنین قرار شده حقوقی‌های دولتی و وابسته به دولت و نهاد‌های عمومی غیردولتی در خرید و فروش سهام به گونه‌ای عمل کنند تا پایداری بورس محقق شود.

وزیر اقتصاد افزود: تصمیماتی نیز در گذشته گرفته شد از جمله موضوع افزایش سرمایه شرکت‌ها که به صورت دو فوریتی در مجلس تصویب شد و نشان می‌دهد که اهتمام نهاد‌های حاکمیتی این است که بازار سرمایه پایداری داشته باشیم.

دژپسند ادامه داد: ممکن است برخی صاحب نظران و مقامات بنا به دلایلی اظهارنظر‌هایی داشته باشند، اما فعالان بازار سرمایه باید منافع خودشان را بسنجند تا دچار ضرر نشوند.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه خیلی از نماد‌ها امروز در مقایسه با روز گذشته بازدهی مثبت داشتند گفت: کسانی که دیروز سهام خود را فروخته اند ضرر کرده‌اند.

وی افزود: باید به بورس به صورت میان مدت و بلند مدت نگاه کرد، با این حال من توصیه به خرید یا فروش در بورس نمی‌کنم و افراد باید بر مبنای محاسبات عقلانی تصمیم گیری کنند و باید از آن‌ها پرسید اگر سهام خود را فروختند می‌خواهند با این منابع چه کار کنند و آیا جایی که می‌خواهند بروند آیا پایدار‌تر است.

دژپسند اضافه کرد: کشور به پایداری بازار سرمایه نیاز دارد و در این راستا با افزایش عرضه‌ها و شناوری سهم ها,‏ ایجاد تسهیلات برای افزایش سرمایه و کمک به صندوق تثبیت در بازار، نهاد سازی در بورس صورت خواهد گرفت.

برچسب ها
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :