١٣٩٩/٠٦/١٩ ١١:١٧ ق ظ
کد خبر : ٥٣٤٧٨٦
پیش بینی نفت ۵۰ دلاری تا سال ۲۰۲۲
تیتر اقتصادی: موسسه رتبه بندی «فیچ ریتینگز» دورنمای قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا تا سال ۲۰۲۲ را از ۵۲ دلار در هر بشکه تا ۵۰ دلار پایین آورد که نشان دهنده آسیب پذیری تعادل بازار، افزایش ذخایر نفت و ادامه روند انتقال انرژی است.
به گزارش تیتر اقتصادی:  
به گزارش اول پرایس، موسسه رتبه بندی «فیچ ریتینگز» دورنمای قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا را از ۵۲ دلار در هر بشکه تا ۵۰ دلار پایین آورد که نشان دهنده آسیب پذیری تعادل بازار، افزایش ذخایر نفت و ادامه روند انتقال انرژی است.

طبق جدیدترین پیش بینی این آژانس اعتبار سنجی در مورد قیمت نفت و گاز که در روز سه شنبه منتشر شد، انتظار می‌رود در بهترین شرایط قیمت نفت خام برنت در بلند مدت ۵۳ دلار در هر بشکه باشد، این رقم قبلا ۵۵ دلار اعلام شده بود.

فیچ دورنمای قیمت نفت برای ۲۰۲۲ را هم پایین آورده و از ۵۳ دلار به ۵۰ دلار در هر بشکه برای نفت برنت رسانده است. دلیل این کاهش قیمت ذخایر بالای نفت به خاطر کاهش تقاضا ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا در سراسر جهان است. حالا انتظار می‌رود متوسط قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا در ۲۰۲۲ برابر با ۴۷ دلار در هر بشکه باشد در حالی که قبلاً ۵۰ دلار پیش‌بینی شده بود.

این موسسه رتبه بندی انتظار دارد ذخایر نفت جهان در سه ماهه دوم سال جاری میلادی و در ۲۰۲۱ کاهش یابد. این ذخایر در نیمه اول ۲۰۲۰ با سرعت ۶.۴ میلیون بشکه در روز افزایش یافته بود.

بیشتر بخوانید
تولید نفت آمریکا کاهش یافت

پیش بینی افزایش قیمت نفت به ۶۵ دلار در سال آینده میلادی

فیچ اشاره کرد قیمت نفت در بلند مدت نشان دهنده حرکت به سمت منابع انرژی کم کربن هم هست.

تحلیلگران این آژانس می‌گویند: «زمان اوج تقاضا برای نفت تحت تاثیر تغییر قوانین، وضع مالیات و فناوری قرار دارد و پیش بینی آن سخت است، ولی ما عقیده داریم تغییر به سمت انرژی‌های پاک رشد مصرف نفت را از اواسط دهه ۲۰۲۰ پایین می‌آورد».

موسسه فیچ قیمت بلند مدت و میان مدت گاز را تغییر چندانی نداده و روی ۲.۴۵ دلار در هر هزار فوت مکعب نگه داشته است. ولی متوسط قیمت گاز در ۲۰۲۰ را از ۱.۸۵ دلار قبلی تا ۲.۱۰ دلار بالا برده است.
برچسب ها
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :