١٣٩٩/٠٦/١٩ ١١:١٥ ق ظ
کد خبر : ٥٣٤٧٨٥
رئیسی: دستگاه قضا از فقها استمداد می‌طلبد
تیتر اقتصادی: رئیس قوه قضاییه گفت: امروز در دستگاه قضایی هزاران سوال و پرونده مطرح است که پاسخ آن‌ها را از فقها طلب استمداد می‌کنیم.
به گزارش تیتر اقتصادی:  
حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی روز چهارشنبه در آیین آغاز سال تحصیلی جدید در حوزه‌های علمیه تهران افزود: فقیه کسی است که علم در سرشت او جا گرفته باشد و همه مواضع، بیان، رفتار و حتی سکوت او هم جلوه فقه باشد.

وی ادامه داد: فقیه کسی است که آنچه از فقه و آموخته‌های دینی است در همه وجود او جا گرفته و ما امروز بر این باور هستیم که همه زوایای زندگی انسان معاصر می‌تواند بهره‌مند از فقه و دین باشد و پرچمی را که امام راحل برافراشته و امروز در دست مقام معظم رهبری قرار دارد.

رئیسی اظهار داشت: در اینجا ضرورت نقش فقها، اساتید و حوزه‌ها در پاسخگویی به سوالات، شبهات و ارائه پژوهش‌ها و تحقیقات کاربردی احساس می‌شود البته کار‌های بسیاری در این زمینه انجام شده و اقدامات بسیاری نیز باید انجام شود.

رئیس قوه قضاییه گفت: فقها باید در رابطه با موضوع شناسی کار کنند و در دستگاه قضا نیز مهمترین ابزار قضا، علم و دانش و فقه است و بنا نهادن دستگاه قضا مبتنی بر فقه و حقوق اسلامی باید کاملا بروز و به هنگام باشد.

وی تصریح کرد: امروز فرق زمان ما این است که دین حکومت می‌کند و دین در متن جامعه قرار دارد بنابراین مبانی امور فقهی و اجتهادی است.

ادامه دارد...
برچسب ها
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :